Farbiarske skúšky duričov 04.09.2021

Farbiarske skúšky duričov (FSD), Podhájska, zadávanie titulu CCT, VK FSD, CACT, v  spolupráci  – Lesy SR, LS Palárikovo a Basset klub SR

Basset klub SR po prvý krát aj v spolupráci s Klubom chovateľov bíglov Slovenska, usporiadal farbiarske skúšky duričov. Skúšky sa organizovali aj vďaka š. p. LESY SR. Hlavný rozhodca Marián Kuruc a rozhodca Ing. Jaroslav Kýpeť posudzovali 8 psíkov rôznych plemien a to basset hound, modrý gaskonský baset, bígle, jazvečíky, slovenský kopov a špringer španiel. Počasie bolo vynikajúce, ako aj pripravenosť revíru s stôp.

 

FSD absolvovali tieto psy plemena beagle:

  • suka Aiwa Sysou Lion, SPKP 2005/21, majiteľ: Marta Bednárová, Komárno, vodič: Marta Bednárová, v II.cene 65 bodov
  • pes Aslan Little Carpathians, SPKP 1970/20, majiteľ: Milan Potrok, Bučany, vodič: Kamil Šulko, v II.cene 60 bodov

 

 

Článok o tomto podujatí nájdete TU

 

Výcvikový deň 31.07.2021

Podujatie zorganizoval Basset klub SR v spolupráci LESY SR, Lesná správa Palárikovo a Klubom chovateľov bíglov Slovenska.

Výcvikový deň bol zameraný prioritne a najmä na farbiarske skúšky duričov. Podrobne sa prešiel skúšobný poriadok a disciplíny, ktoré sa na skúškach absolvujú. Začalo sa spoločnou prednáškou a nasledovala ,,práca,, v teréne. Ku každému psovi sa pristupovalo individuálne, vzhľadom na jeho vek a skúsenosti vodiča. Každý pes absolvoval umelo založenú stopu, správanie pri výstrele a všetko čo ku skúškam patrí. Je pre nás naozaj potešením, že sa tohto dňa zúčastnilo 13 psov, dvoch plemien basetov, bígle, jeden jazvečík a jeden slovenský kopov.

Článok o tomto podujatí nájdete TU