Beagle Club Slovakia


vlajka SR vlajka VB

Prečo bígla s PP?

Pretože:

  • Preukaz o pôvode (ďalej PP) dostanú všetky šteniatka vo vrhu bez ohľadu na ich počet, alebo exteriérovú chybu. Samozrejme musí byť toto spojenie odsúhlasené poradcom chovu a rodičia musia splniť podmienky potrebné k uchovneniu. PP je vlastne doklad, že obaja rodičia sú bíglovia a je to vlastne niečo ako rodný list. Pokiaľ Vám teda nejaký chovateľ povie, že šteniatko nemá PP pretože je siedme (alebo ôsme a pod.) tak Vám klame a svedčí to o jeho neserióznosti.
  • PP Vám neprikazuje zúčastňovať sa so psíkom na výstavách či poľovných skúškach, ale ak ho Váš psík nemá už pri narodení, nik Vám ho už nezabezpečí. A keď z neho vyrastie nádherný jedinec už nikdy sa s ním nebudete môcť zúčastniť výstav a ani skúšok.
  • Pes s PP stojí vždy o niečo viac, pretože náklady chovateľa sú vyššie. Chovateľ musí zaplatiť za párenie svojej suky, cestu za psom (mnohokrát to býva v zahraničí), očkovanie, odčervenie a tetovanie šteniat. Tiež musí zaplatiť poplatok za šteňa klubu a tiež príslušnému zväzu za PP. Šteňatá kŕmi kvalitným krmivom a to vôbec nie je lacná záležitosť (to spozná každý majiteľ). *Uvedomte si, že kúpou šteniatka to nekončí, ale začína. Počas jeho života budete do neho investovať viac, než je jeho kúpna cena (poplatky veterinárovi, krmivá…).
  • Snažte sa vybrať si chovateľa, ktorý Vám predá šteniatko zdravé, odčervené, tetované a očkované, pre ktorého predajom záujem o šteňa nekončí ale Vám pomôže v príprave na výstavy, poľovné skúšky prípade len pri výcviku a výchove Vášho miláčika. Seriózny chovateľ Vám pomôže pri výbere šteniatka a upozorní Vás na prípadné vady v exteriéri.

Beagle